Product

Productfotografie met oog voor materie, licht en vorm

Productfotografie in de studio of op locatie draait om volledige controle: over licht, compositie en sfeer. Elk detail telt. Het is beeld bouwen vanaf nul – met als doel het product zo helder en karaktervol mogelijk in beeld te brengen. Door de juiste belichting en kadrering breng ik structuur, materiaal en vorm tot leven. Of het nu gaat om een minimalistische packshot of een sfeervolle set-up: elke productfoto begint bij een sterke voorbereiding. Want juist in de kleine dingen schuilt het verschil.

Na de shoot stopt het proces niet. Beeldbewerking speelt een belangrijke rol in het verfijnen van productfoto’s. Met Photoshop en – waar gepast – AI-tools werk ik aan kleurcorrectie, retouching of het perfectioneren van details. Altijd met als doel: een natuurlijk en krachtig eindresultaat dat het product laat spreken.

Productfotografie is technisch én creatief. Het vraagt om precisie, maar laat ook ruimte voor beeldtaal. In deze reeks zie je hoe producten tot hun recht komen door doordacht studiolicht, slimme composities en zorgvuldige beeldbewerking.